tanie bilety lotnicze do Nowego Jorku
TANIE LOTY DO NOWEGO JORKU
Bilety lotnicze do Nowego Jorku. Tanie loty.
 
400 Bad Request

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Turystyka w Nowym Jorku - zwiedzanie Nowego Jorku

Nowy Jork jest miastem, geograficznie usytuowanym w stanie Nowy Jork, leży na atlantyckim brzegu USA, granicząc z rzekami East River oraz Hudson.

Powierzchnia miasta to aż ponad 1200 km kwadratowych. Jest więc w czym wybierać, decydując się na zwiedzanie aglomeracji.

Nowy Jork można z czystym sumieniem nazwać tyglem kulturowym USA, prawie 40% mieszkańców miasta jest innego pochodzenia, niż amerykańskie. Znajdziemy tam rodowitych mieszkańców Azji, Ameryki Łacińskiej oraz Europy. Spotkamy tam także wielu Polaków. Główną mekką polonii nowojorskiej jest Greenpoint - dzielnica na Brooklynie, kolejnymi są dzielnice Queens oraz Staten Island. W tych dzielnicach dostrzec można wiele polskich akcentów; wydawane są polskie czasopisma i gazety, powstaje wiele organizacji polskich, instytuty naukowe, fundacje, galerie sztuki, kluby, teatry oraz oczywiście wiele polskich sklepów, w których możemy znaleźć rodzime produkty.

Bezpieczeństwo

Niestety miasto owiane jest złą sławą, wiele lat temu przestępczość w niektórych dzielnicach NY była na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowym powodem kiepskiej opinii są filmy, w których Nowy Jork kreowany jest, jako miejsce, gdzie w biały dzień na ulicy ludzie ganiają się z bronią w ręku, strzelając do przypadkowych przechodniów.
Wszystko to jest oczywiście podkreślane mocno na wyrost. Od kilku lat poziom przestępczości w Nowym Jorku znacząco spada. Stosowana obecnie policyjna zasada "zero tolerancji", ogromna ilość funkcjonariuszy NYPD (nowojorska policja) na ulicach - powodują, że w mieście możemy się czuć bezpieczni i przy zachowaniu normalnych zasad ostrożności (takich samych, jak w Polsce), nie powinno nas spotkać tam nic złego.

Zabytki

Najpopularniejszymi miejscami turystycznymi Nowego Jorku(rezerwuj tanie bilety lotnicze) są:

Times Square - plac na krzyżówce Siódmej alei oraz ulicy Broadway. To centrum światowej mody. Zwiedzając Nowy Jork zdecydowanie powinniśmy zaplanować spacer w to miejsce. Znane nam wszystkim z filmów ujęcia ulic, przepełnionych neonami i reklamami. Na ten plac warto przyjść po zmroku, wówczas tak naprawdę jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkie jego uroki, dajmy się oślepić oszałamiającym błyskom otaczających nas świateł.

The Empire State Building - najwyższy i najbardziej spektakularny z nowojorskich budynków. Króluje nad miastem od lat trzydziestych. Obecnie jest drugim, co do wysokości, na świecie wieżowcem i centrum medialnym Nowego Jorku. To z jego szczytu nadaje większość stacji telewizyjnych i radiowych.
Ze szczytu kolosa roztacza się spektakularna panorama na całe miasto, której żaden turysta nie powinien pominąć w planie swojej wycieczki.

Statue of Liberty - Statua Wolności - niemal 50cio metrowy, ważący 230 ton, wzniesiony w okresie 1880-1886 posąg, usytuowany na nowojorskiej Wyspie Wolności. Został nowojorczykom podarowany przez Francuzów, jako dar ku czci przymierza obu krajów w czasie walk o niepodległość USA. Dziś, poza atrakcją turystyczną, dla nowojorczyków ma znaczenie symboliczne, przypomina o zdobytej przez nich wolności, niepodległości - hasłach, które w Stanach Zjednoczonych mają szczególnie istotny wydźwięk.
Zwiedzający mogą zobaczyć panoramę Nowego Jorku z korony statui, kiedyś - ok. 100 lat temu możliwe było zwiedzanie także ręki, wyciągniętej w niebo ze zniczem - jednak od dawna ta część monumentu jest niedostępna dla zwiedzających.

Wall Street - ulica, usytuowana na Manhattanie. Jest głównym centrum finansowym Nowego Jorku, to tu właśnie mieści się Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. Znajdziemy tu także główne siedziby innych, ważnych organizacji finansowych (nie tylko amerykańskich).
Tego punktu również nie powinno zabraknąć w planie turystycznej wycieczki po Nowym Jorku.


Trudno byłoby wymienić wszystkie atrakcje turystyczne tego wielkiego miasta. Oprócz bogactwa muzeów, sławnych ulic, galerii i znanych na cały świat budynków, znajdziemy tu także wiele miejsc z pozoru zwyczajnych - zwykłych ulic, wartych zobaczenia, nowojorski styl architektoniczny, przepych sklepów, tłumy ludzi, przechadzające się z miejsca na miejsce z kubkiem kawy w dłoni. To wszystko symbole Nowego Jorku. Jeśli decydujemy się na turystyczną wycieczkę, jeśli lecimy z Polski do Nowego Jorku, musimy zaopatrzyć się w dobrą mapę, wygodne buty, koniecznie aparat fotograficzny i zwiedzać, ile sił w nogach.

Nowy Jork ma doskonale zorganizowaną infrastrukturę komunikacyjną - metro, autobusy i słynne żółte taksówki zawiozą nas w każdy zakątek niesamowitej aglomeracji.
Planując więc lot do Nowego Jorku, koniecznie zarezerwujmy przynajmniej kilka dni na zwiedzanie.

Zdjęcia


Statua Wolności - tanie linie lotnicze
brooklyn bridge - tanie latanie
centrum Nowego Jorku - bilety lotnicze
typowy nowojorski korek - tanie bilety
Time Square - linie lotnicze
panorama Nowego Jorku - tanie bilety lotnicze
Loty do Nowego Jorku
najniższe ceny biletów lotniczych