tanie bilety lotnicze do Nowego Jorku
TANIE LOTY DO NOWEGO JORKU
Bilety lotnicze do Nowego Jorku. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Architektura Nowego Yorku

Nowy York(sprawdź tanie loty) jest miastem stosunkowo młodym, które przez okres ok. 200 lat szukało swojego stylu i dopiero w latach pięćdziesiątych znalazło ostatecznie dzisiejszy image. Wizytówką tego miasta stały się wieżowce i drapacze chmur. W swojej strukturze posiada ponad 5500 takich budowli i jedynie Hongkong dorównuje mu w ilości posiadania tak spektakularnych obiektów. Mimo, że w dobie światowego kryzysu budynki te nie są bardzo rentowne, nadal powstają i - jak podają raporty - są one wyrazem złej stabilizacji rynku finansowego i ekonomicznego.  Najwięcej wieżowców znajduje się na osławionym Manhattanie, który jest jednocześnie najmniej zamieszkany – spełnia raczej funkcję miejsca pracy Nowojorczyków (i nie tylko). Poza biurowcami, znajdziemy tu jeszcze hotele, restauracje i rozmaite punkty usługowo – handlowe, służące zabieganej społeczności.

Całe miasto ma charakterystyczny podział urbanistyczny, który zapoczątkował na początku dziewiętnastego wieku Randel  i jest podzielone na prostokąty, co jest bardzo typową cechą Nowego Yorku. Jest to z resztą ogromne ułatwienie dla turystów – wyjątkowo łatwo jest się tam odnaleźć – nawet bez mapy. 

Oprócz nowoczesności – oszklonych drapaczy chmur, można znaleźć tam również historyczne zabytki architektury: Kaplica Św. Pawła powstała w XVII wieku, kościół St. Mark's-in-the Bowerie wybudowany w wieku XVIII, katedra Św. Patryka- XIX w, National Academy of Design- XIX w, Ratusz (City Hall) - XIX w. Połączenie klasycznych budowli z nowoczesnym blichtrem, stanowi bardzo interesujący mix architektoniczny. 

Miasto to nie tylko Manhattan, na pozostałych terenach Nowego Jorku przeważa architektura o średnim i ubogim standardzie. Spowodowane jest to dużym zaludnieniem miasta, a ceny gruntów i mieszkań są tam tak wysokie, że jedynie osoby bardzo majętne mają możliwość wyboru mieszkania na peryferiach nowojorskiej aglomeracji - wybierają przeważnie wschodnią część wyspy Long Island.  Budynki te są nastawione na formę użytkową, zajmując stosunkowo niewiele miejsca, mają zaspokoić potrzeby mieszkańców, przyjęły więc formę zgeometryzowaną, o charakterze rozprzestrzenionego w  latach 1919-1939 styl Art déco, zapewniające możliwość wykorzystania przestrzeni budowli.

Podsumowując, Nowy York łączy w sobie nowoczesność miast z całego świata. Szybki rozwój nadał mu charakterystyczny, imponujący wygląd – majestatyczność, docenianą przez światowych znawców architektury. Reprezentuje różne rodzaje stylów - od gotyku po styl międzynarodowy. Obecnie na powierzchni miasta, które zajmuje 1214 km², mamy mieszankę, na którą miały wpływ zamieszkujące w tym mieście narodowości, to one sprawiły, że możemy nacieszyć oczy tak bogatą różnorodnością i odmiennością, to im zawdzięczamy urozmaicenia, widoczne właściwie w każdej uliczce. Dzięki temu każdy, kto tam pojedzie znajdzie coś dla siebie, bez względu na upodobania - będzie mógł zderzyć się z kulturą oraz architekturą wielu krajów. W Nowym Jorku możemy poczuć się, jak w odległej krainie, zaraz obok – jak u siebie w domu, żadne miasto na świecie nie zaserwuje nam tak smakowitego koktajlu architektury. Dlatego pewnie, Nowy Jork jest jedyny w swoim rodzaju!
Loty do Nowego Jorku
najniższe ceny biletów lotniczych
Wyszukiwanie hoteli:
Hotele w Nowym Jorku
miasto:

data zameldowania:
data wymeldowania: